ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Служители на ТД Митница Русе заловиха 71 040 къса цигари. Това е станало при три проверки близо до границата с Румъния, съобщават от пресцентъра на Агенция "Митници".
На 12 юни около 01:30 часа за проверка в района на "Дунав мост 2" е спрян лек автомобил. Шофьорът заявил, че птува за Нидерландия и носи със себ си само две кутии с цигари. При щателно претърсване в колата са намерени общо 986 кутии (19 720 къса) цигари с валиден български акцизен бандерол.
Около 18:30 часа в района на "Дунав мост 2" е спрян втори лек автомобил с крайна дестинация Нидерландия. Водачът също декларирал, че носи със себе си само акцизни стоки в рамките на разрешеното за лична употреба. При проверка обаче в колата са установени 1940 кутии или 38 800 къса цигари с валиден български акцизен бандерол, разпределени в пет куфара.

На 14 юни около 02:00 часа в района на "Дунав мост" са спрели лек автомобил, пътуващ за Германия. При физическа проверка на колата е установено, че в задната ѝ броня, в четирите врати и в други фабрични кухини, са укрити общо 12 520 къса цигари с български акцизен бандерол.
Шофьорът обяснил, че цигарите са негови и ги е купил за свои роднини в Германия. Той обаче не представил документи по Закона за акцизите и данъчните складове.


