BG EN

Заместник-районният прокурор на Благоевград Елица Калпачка е новият председател на Асоциацията на прокурорите

ГОРЕЩО
Темида

Заместник-районният прокурор на Благоевград Елица Калпачка е новият председател на Асоциацията на прокурорите

11642
на 07.05.2025
Заместник-районният прокурор на Благоевград Елица Калпачка е новият председател на Асоциацията на прокурорите
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Заместник-административният ръководител на Районна прокуратура-Благоевград Елица Калпачка е избрана за нов председател на Асоциацията на прокурорите в България. По време на Общото отчетно - изборно събрание, проведено в края на м. април в базата на прокуратурата „Цигов чарк“, прокурор Калпачка получи висока подкрепа да оглави Управителният съвет на съсловната организация.

препоръчано

Елица Калпачка е първата жена председател на Асоциацията на прокурорите и има близо 20 години стаж в съдебната система. Била е последователно младши прокурор в Районна прокуратура- гр. Петрич, прокурор в Районна прокуратура-Благоевград, а от средата на 2017 г. до настоящия момент е заместник административен ръководител на Районна прокуратура-Благоевград.

Участвала е в многобройни семинари, конференции и работни групи. През 2022 г. прокурор Елица Калпачка е сред десетимата представители на България - от публичния сектор, неправителствени организации и журналисти, взели участие в Международната конференция за борба с корупцията (IАСС) във Вашингтон, САЩ. Елица Калпачка е удостоена с награда на името на италианския магистрат Джовани Фалконе през 2023 г. за реален принос в ограничаване разпространението и употребата на наркотици, проституцията, детската порнография, корупцията, тероризма и изразена подкрепа на каузи в полза на обществото, за формиране на хуманни модели на поведение у подрастващото поколение.

В рамките на Общото отчетно - изборно събрание на АПБ за заместник-председатели на организацията са избрани Даниела Ангелова - прокурор при Върховна касационна прокуратура, и Десислава Петрова - прокурор при Софийска градска прокуратура. За членове на УС са избрани Христо Анчев - прокурор при Военно-окръжна прокуратура-Пловдив, Светослава Пенчева - прокурор при ОП-Пловдив, Марин Малчев - прокурор при ОП-София, Красимир Стайков - прокурор при РП-Велико Търново, Диана Давидкова - прокурор при ОП-София, Димитър Костов - прокурор при РП-Пловдив, Александра Духлакова – младши прокурор при РП-Пазарджик, Пламен Иванов – младши прокурор при РП-Варна.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 21 май - Съдбата подлага отново на изпитание Овните, неприятни разговори предстоят за Скорпионите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 21 май - Съдбата подлага отново на изпитание Овните, неприятни разговори предстоят за Скорпионите
ПИК TV x
ПИК TV! Бойко Борисов: Кметът Терзиев е некадърен. Ще осигурим парите за заплати и за догодина, ако ППДБ... (НА ЖИВО) ПИК TV! Бойко Борисов: Кметът Терзиев е некадърен. Ще осигурим парите за заплати и за догодина, ако ППДБ... (НА ЖИВО)
ново
Днес: 25
hot
най-четени новини в момента
Сега
20371
четат ПИК