Зам.-министърът на външните работи на Ирак: В Йемен може да бъде обявено примирие до края на деня
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Заместник-министърът на външните работи на Ирак Хосейн Амир Абдолахиан изрази оптимизъм, че примирие в Йемен може да бъде обявено до края на деня, съобщи иранската агенция "Тасним", цитирана от Ройтерс.
"Ние сме оптимисти, че през идващите часове, след много опити, ще видим прекратяване на военните атаки в Йемен", каза министъра.
Техеран многократно е призовавал за прекратяването на атаките от водената от Саудитска Арабия коалиция, но представители на групата от Рияд, както и западните държави са отхвърлили подобна възможност, обвинявайки Иран в подкрепа на бунтовниците Хути в страната.
През последните четири седмици в столицата на Йемен Сана, както и други части на страната се проведоха масирани въздушни удари, които доведоха до голям брой жертви, както и недостиг на храна и гориво.


