Зам.-министърът на транспорта отиде при протестиращите на "Капитан Андреево"
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
На „Капитан Андреево" се провежда среща на заместник-министъра на транспорта Антон Гинев с протестиращите.
„Надяваме се, че има шанс да падне тази вечер блокадата на българо-турската граница", каза зам.-министърът на транспорта Антон Гинев пред bTV.
По думите му, той е на границата, за да изслуша исканията и предложенията на превозвачите.
„Тук съм с ангажимента, че ние правим всичко възможно, за да решим техните въпроси, за да получат и по-добри условия за бизнес между България и Турция", каза Гинев.
На въпрос защо чак на третия ден от блокадата е пристигнал на границата, зам.-министърът отговори: „Защото извършвахме срещи с техните браншови организации в София. Извършвахме активни преговори и на дипломатическо ниво с турското правителство".
В очакване на развръзката стотици пратки стоят от двете страни на границата, а търпението и на протестиращите е на изчерпване.


