BG EN

Зам.-министър предложи: При мозъчна смърт изключват системите, ако близките откажат да дарят органите

Животът днес

Зам.-министър предложи: При мозъчна смърт изключват системите, ако близките откажат да дарят органите

32395
на 21.05.2017
Зам.-министър предложи: При мозъчна смърт изключват системите, ако близките откажат да дарят органите
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Незабавно изключване на животоподдържащите системи, ако близките на пациент в мозъчна смърт откажат да дарят органите му. Такава идея лансира новият заместник-министър на здравеопазването д-р Мирослав Ненков.

препоръчано

Предложението вече предизвика доста спорове заради поставянето на такъв ултиматум, съобщава Нова телевизия.

Според Ненков практиката е популярна в цяла Европа, но у нас не е регламентирана със закон. Затова и страната ни била на последното място по съгласие за донорство.

Против идеята обаче се обявиха от пациентските организации. В писмо до медиите те определиха евентуалната промяна в закона като „изнудване на близките на пациентите, изпаднали в мозъчна смърт".

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Проф. Георги Рачев с прогноза пред ПИК TV: Хлад, порои и гръмотевици удрят България, лятото още го няма (ВИДЕО) Проф. Георги Рачев с прогноза пред ПИК TV: Хлад, порои и гръмотевици удрят България, лятото още го няма (ВИДЕО)
ново
Днес: 20
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК