BG EN

Започва делото за завода в Горни Лом, където взрив уби 15 души

Темида

Започва делото за завода в Горни Лом, където взрив уби 15 души

7386
на 13.12.2016
Започва делото за завода в Горни Лом, където взрив уби 15 души
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Две години след смъртоносния взрив в завода за боеприпаси край Горни Лом, делото влиза в съда. То ще се гледа във Видинския окръжен съд.

Подсъдимите са четирима души - собственикът на завода Валери Митков, Палма Иванова - инспектор по безопасност на труда в завод "Миджур", Ивелина Бахчеванова - бивш шеф на дирекция "Международна контролирана търговия и сигурност" в икономическото министерство и Божидар Василев - началник на служба КОС. Те са обвинени за смъртта на 15 души - 13 мъже и две жени, утилизирали мини в завода.

Две години след взрива близките на загиналите все още не знаят каква е причината за експлозията.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Валерия Велева: Радев загърби държавните интереси, за да скочи на политическия терен. Борисов може да му подаде ръка, но той ще я отхвърли (ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Валерия Велева: Радев загърби държавните интереси, за да скочи на политическия терен. Борисов може да му подаде ръка, но той ще я отхвърли (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК