BG EN

Започва обсъждане за дългосрочна енергийна стратегия

Животът днес

Започва обсъждане за дългосрочна енергийна стратегия

1853
на 14.01.2016
Започва обсъждане за дългосрочна енергийна стратегия
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Българският енергиен и минен форум организира дискусия за насоките на енергийното развитие на България в периода 2030 -2050 година. Ще бъдат очертани необходимите подготвителни и компенсаторни действия, които трябва да бъдат предприети и отразени в една нова Енергийна стратегия на страната, поясни Антон Иванов, един от експертите на организацията:

препоръчано

"Винаги, когато сме забавяли решаването на бъдещи проблеми, бъдещето ни е изненадвало. Сегашните проблеми, фактически, се коренят в лошо управление в миналото. Така че, ако искаме да избегнем сегашните грешки, би следвало да се насочим към политиките, които ще оформят енергийния сектор след 2030 година. Първо трябва да се направи стратегия, която да излезе извън хоризонта 2020 година. Европейският съюз, готвейки се за 2030-2050 година сега залага много съществени препоръки, които в бъдеще ще се превърнат и като задължителни изисквания."

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите
ПИК TV x
Явор Божанков пробва нелепа шега с ИТН, но проф. Ангелов го засече Явор Божанков пробва нелепа шега с ИТН, но проф. Ангелов го засече
ново
Днес: 96
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК