ГОРЕЩО
САМО В ПИК TV! Петър Кичашки с топ анализ какво ще се случи след мирното споразумение между САЩ и Иран. До края на годината Тръмп ще свали картите на Путин и за Украйна (ВИДЕО)
СТУПОР НА "ПОЗИТАНО" 20: Тайният план на Радев разтресе БСП
Докато МВР министърът пише статуси във Фейсбук и обикаля медиите - ръст в броя на жертвите на пътя
Слави с УДАР срещу Демерджиев: Криете се зад прокуратурата - обществото чака отговори за случая "Петрохан", а не оправдания
Откъде-накъде Пенчо от Горно Камарци слюноотделя за трилиона на Илон Мъск?!
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Френската енергийна компания ЕДФ съобщи, че заради рекордните горещини е изключила временно четвърти подред атомен реактор – този път в най-стария АЕЦ в страната "Фесенхайм", предава ABC News, цитирани от „Фокус“.
препоръчано
От вторник насам вече четири френски ядрени реактори в три АЕЦ на реките Рейн и Рона са временно изключени. ЕДФ съобщава, че това е направено с цел да се избегне прегряване на реките.
Ядрените реактори използват речна вода, за да охлаждат реакторите си. Когато температурата във водите се повиши твърде много, това може да доведе до измиране на рибата.
свързани новини
Покривът на ядрен реактор във Франция се запали, огънят бе бързо овладян
3797
на 20.06.2017
Белгийски ядрен реактор спрян след повреда
6777
на 07.04.2016
С растеж приключи търговията на водещите европейски борси
2475
преди 3 часа
Археолози откриха най-големите римски бани в Нидерландия
3705
преди 3 часа


