BG EN

ЗАЩО Е ТАЗИ ПАТЪРДИЯ: Мехмед Дикме с ОСТЪР ВЪПРОС за избирателните арести на хората на Демерджиев

Час Пик ГЛАВНА

ЗАЩО Е ТАЗИ ПАТЪРДИЯ: Мехмед Дикме с ОСТЪР ВЪПРОС за избирателните арести на хората на Демерджиев

51008
преди 3 часа
ЗАЩО Е ТАЗИ ПАТЪРДИЯ: Мехмед Дикме с ОСТЪР ВЪПРОС за избирателните арести на хората на Демерджиев
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Въпросът за случилото се с кмета на Кърджали засегна и празника на мюсюлманите - Курбан Байрама. Можеше да се изчака три дни, или да се направи два дни по-рано. Въпрос на преценка. Но при нас, мюсюлманите, на този празник е закон - мюсюлманинът не отива на работа, посреща вкъщи роднини, близки, ходи на гости. Какво правят тези хора по време на Байрама в общината? Когато е съвсем нормално човек да вземе два-три дни отпуска. Това заяви пред БНТ бившият функционер на ДПС Мехмед Дикме. 

препоръчано

И попита риторично защо "авторите" на акцията срещу кмета на Кърджали са толкова гръмогласни: "Не мога да разбера защо се вдига тая патърдия, тоя шум? И бих задал друг въпрос тогава към тези, които вдигат тоя шум, да се качат на автобусите - да видят кмета на Минерални бани - Мюмюн Искендер".

Дикме допълни, че по случая в Кърджали не бива да се търси конфликт, а религиозният празник да става повод за напрежение: "Този, който се опитва да създаде някакъв конфликт, ще получи обратен удар. Аз самият бях по време на Курбан Байрама в Кърджали - при майка ми, баща ми, близките ми. Не усетих напрежение в града".

Мехмед Дикме отбеляза още, че е нормално при избори да има отлив от едни партии, а гласовете на електората да се преразпределят. И допълни, че "управлението в момента е изключително стабилно и се ползва наистина с високо доверие от страна на обществото: "Нещо повече - мога да кажа, че то се ползва с много по-голяма подкрепа, отколкото се ползваше правителството на Царя. Т.е. нашето правителство в началото, когато Негово величество дойде в България с една огромна подкрепа. Но това доверие, дадено в аванс е не защото нещо е свършено, а защото възтържествува законността и справедливостта в държавата".

Дикме заяви, че хората искат точно това - законност и справедливост във всички сфери и нива на обществения живот. Той не скри, че проблемът на местната власт и до ден днешен е зависимостта й от "големия бюджет". "За Кърджали днес е един много знаков ден. Очаква се да бъде назначен вторият зам.-областен управител, който е етнически турчин. Обществото вече се е пречупило, хората вече имат нови очаквания".

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПИК TV: Прогресивна България с коментар за депутатските заплати: Ще се съобразим с виждането на правителството за премахването на автоматизмите (ВИДЕО) ПИК TV: "Прогресивна България" с коментар за депутатските заплати: Ще се съобразим с виждането на правителството за премахването на автоматизмите (ВИДЕО)
ново
Днес: 15
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК