ЗА КАКВО КВИЧАТ БОЖАНОВЦИТЕ: Само илитератът Просто Киро може да гласува с "мадуровките". Извинение не очаквайте, неграмотници!
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Стартът на извънредните парламентарни избори ще бъде даден скоро. И за анализаторите, и за обикновения нашенец ситуацията е ясна - ще се гласува за нов парламент. Ала битката за и против машините е на дневен ред не от вчера и днес. И "дъвките", и лакърдиите на довчерашната опозиция ППДБ стават все по-настъпателни.
Ето какво коментира на страницата си във Фейсбук журналистът Стефан Ташев:
"Илитератът неграмотник Кирил Петков нарече всички нас "неграмотни", защото не можем да гласуваме правилно с тези машини. Само Просто Киро може да гласува с "божанките". Извинение не очаквайте, неграмотници".
И отбелязва още:
"За какво квичат неистово божановците? Еми ето за какво. Четири години, откакто държавата закупи "мадуровките", тя няма достъп до базисния софтуер на машините за гласуване.
Това е тежък пробив в националната сигурност. И до момента не е ясно дали фирмата доставчик „Сиела Норма“ има достъп до базисния софтуер, но държавата не.
Преди всички избори проведени досега, удостоверяването на „мадуровките“ става от…“мадуровци“-костариканци, мексиканци и венецуелци…..Но не от българи. Това нормално ли е? Те инсталират и приложния софтуер на машините за гласуването с необходимите имена на партии, номера в бюлетини, листи, преференции и т.н.
Сега гледайте им акъла на тия некадърници. В проектозакона за изцяло машинно гласуване "корифеите" от ППДБ пробутват една преходна и заключителна разпоредба, в която се нарежда на ЦИК…да предприеме осигуряване на специализираната хартия за отпечатване на бюлетините от машините, като провежда консултации с производителя на машините, негови представители или доставчика в срок от три седмици след приемането на този закон…
До момента хартията за машините, от която непрекъснато се оплакваха от „Сиела Норма“ на всички избори, че била уж по-голяма, късала се и т.н., се изработва от печатницата на БНБ със съответните допълнителни защити.
В проекта на ППДБ това отпада и се дава възможност на фирмата вносител на машините за гласуване да си осигури и необходимата хартия. Което е скандално. Обаче...шарлатаните вносители са забравили да премахнат текста, че хартията се изроботва от печатницата на БНБ.
От днес спокойно можем да наричаме машините за гласуване "божанки" или "копейки". Нали заедно, отново, либералните тикви и копейките ще протестират за 100 % машинно гласуване., но с техните машини, мадуровки".


