BG EN

Здравко Димитров разпиля Иван Тотев: Наследството в община Пловдив е тежко - сделки в 12 без 5, неустойки и завишени договори

Региони

Здравко Димитров разпиля Иван Тотев: Наследството в община Пловдив е тежко - сделки в 12 без 5, неустойки и завишени договори

20635
на 26.11.2019
Здравко Димитров разпиля Иван Тотев: Наследството в община Пловдив е тежко - сделки в 12 без 5, неустойки и завишени договори
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Кметът на града Здравко Димитров заговори за сделки в 12 без 5 и завишени обществени поръчки в Община Пловдив по време на предходния мандат. Димитров каза, че има сключени договори, които ще бъдат ревизирани.

препоръчано

"Например има договор за плувен басейн, първа копка в последния ден преди изборите, финансиране обаче не е осигурено. Ще се ревизира Модър - Царевец, както и проекта за водния цикъл, който е завишен с 10 милиона лева", коментира Димитров, цитиран от "Пловдивнюз".

Кметът даде приемер и с трафопост в двора на училище "Любен Каравелов", където се прави спортна площадка, а никой не си е направил труда да говори с ЕВН за преместване на трафопоста. Той каза, че заради забавяне там текат неустойки, тъй като е по европейска програма.

"Бургас и Варна им остава да усвоят по 5 милиона от 80 милиона. Ние дано наваксаме защото от 38 милиона голяма част не са усвоени и в следващия период парите ще ни бъдат намалени", категоричен бе Димитров.

"Имах среща със строителите на зоопарка. Предполам, че ще изберем нова надзорна фирма. Има неща, които трябва да се поправят и ще направим зоологическата градина", коментира Зико.

Зам.-кметът по финанси Илия Кирчев коментира ниската събираемост на данъците.  "В бюждета има заложени приходи от 158 милиона събрани 123 милиона, около 70%. До края на годината около 80% от приходите", коментира Кирчев.

"Има подписан нов договор с КМД, което е и причина за вдигане на такса смет. Там се плаща на машиносмяна, която с вдигането на минималната заплата става от 480 на 610 лева. Договорът е изтичал в края на ноември, но е преподписан през август", коментира кметът.

Димитров каза, че няма да се увеличават заплатите на общинските служители. "В общината има хора от времето на Гърневски, които си вършат коректно работата. Въпроса не е, че тези хора не заслужават по- високи заплати, а в наследството", коментира Димитров.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
НОВИ ДРАМИ В ППДБ! Ген. Атанасов изпадна в изолация - комуникационен гаф го оставил извън пресконференцията на Мирчев и Василев (ВИДЕО) НОВИ ДРАМИ В ППДБ! Ген. Атанасов изпадна в изолация - "комуникационен гаф" го оставил извън пресконференцията на Мирчев и Василев (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК