BG EN

Здравната служба в село Бистрица потъна в мизерия

Животът днес

Здравната служба в село Бистрица потъна в мизерия

7026
на 03.05.2019
Здравната служба в село Бистрица потъна в мизерия
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Здравната служба в село Бистрица е потънала в мизерия. В сградата работи личен лекар, който обслужва над 2000 пациенти. Според кмета на Бистрица Николай Гюров причините за това състояние на сградата са много. По думите му постройката е стара и до 2007 година в нея не са извършвани никакви ремонти. „През 2007 година, когато за първи път стъпих в длъжност, трябваше да бъдат предприети спешни мерки. Тогава наистина беше в трагично състояние. Ситуацията тогава беше мизерна, сега не е много по-различна. Но има причини тази сградата да изглежда по този начин”, заяви пред Нова телевизияГюров.

препоръчано

„В основите на постройката имаше 30-40 см фекални води, които се изливаха от вертикалния щранг на приземния етаж. Сградата вече е подсушена и стабилизирана Предстои да се сдобие с енергиен паспорт. Преди това трябва да се направи конструктивно обследване, което да покаже дали е възможно ремонтите да продължат”, заяви още Гюров.

Той изрази увереност, че състоянието на сградата ще бъде подобрено. Очаква това да излезе около 100 000 лева.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Доц. Стойчо Стойчев пред ПИК TV: Няма нова политическа вълна, а преразпределение на вот за държавната хранилка (ВИДЕО) Доц. Стойчо Стойчев пред ПИК TV: Няма нова политическа вълна, а преразпределение на вот за държавната хранилка (ВИДЕО)
ново
Днес: 9
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК