BG EN

Зенитната система "Бук" свалила малайзийския самолет

ЧАС ПИК

Зенитната система "Бук" свалила малайзийския самолет

19675
на 17.07.2014
Зенитната система Бук свалила малайзийския самолет
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

"Цивилен самолет, пътуващ от Амстердам до Куала Лумпур току-що беше свален от зенитната система "Бук", съобщава Антон Герашченко, съветник на украинския вътрешен министър, в профила си във Фейсбук.

препоръчано

Интерфакс-Украйна цитира друг украински служител, който заявява, че самолетът е изчезнал от радара, когато е летял на височина 10 000 метра (33000 фута), типична височина за круизни самолети.

Ръководството на Донецката народна република обаче отрича връзка с падането на самолента, предаде Интерфакс, позовавайки се на члена на Съвета за сигурност на ДНР Сергей Кавтарадзе.

Според Кавтарадзе опълченците не разполагат с въоръжение, способно да свали самолет, летящ на 10 километра височина.

„Нашите зенитно-ракетни комплекси имат обхват 3 хиляди метра. Самолетът е свален от украинска страна”,

заяви Кавтарадзе.

Машината е паднала при Торез, близо до Шактерск, на около 40 км (25 мили) от границата на Русия. Районът е бил сцена на сраженията между украински войски и про-руски бунтовници.

Боингът с 280 пътници и 15-членен екипаж, е летят от Амстердам за Куала Лумпур. Според ИТАР-ТАСС всички на борда са загинали.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 14 декември - пътуване ще се отрази освежаващо на Везните, успехът е със Скорпионите, които работят през почивния ден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 14 декември - пътуване ще се отрази освежаващо на Везните, успехът е със Скорпионите, които работят през почивния ден
ПИК TV x
Преди концерта на Род Стюарт: Рафи сменя гума на политик Преди концерта на Род Стюарт: Рафи сменя гума на политик
ново
Днес: 94
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК