BG EN

Златко Баретата обвинен, че източил от хазната 5,5 милиона лева

ЧАС ПИК

Златко Баретата обвинен, че източил от хазната 5,5 милиона лева

10651
на 26.04.2013
Златко Баретата обвинен, че източил от хазната 5,5 милиона лева

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Специализираната прокуратура повдигна ново обвинение срещу Златомир Иванов-Златко Баретата. Бившият командос е обвинен, че заедно с Милко Милков е ръководил престъпна група за данъчни престъпления, които са ощетили държавата с 5,5 милиона лева.

препоръчано

Спецмагистратите са привлякли като обвиняеми и Иван Колев и Росен Драгнев-Капитана. Последният бе посочен от Цветан Цветанов като поръчител на покушението срещу Златко Баретата. Сега според прокуратурата се оказва, че Баретата и Капитана са били съучастници. Дали подозренията на магистратите ще се потвърдят, ще стане ясно в Специализирания съд. 

В хода на разследването станало ясно, че Баретата и останалите трима са източвали хазната чрез невнасяне на данъчни задължения, приспадане на ДДС от фиктивни сделки между действащи фирми и използване на документи с невярно съдържание.

 

До момента обвиненията не са предявени единствено на Златомир Иванов заради влошеното му здраве, като това ще стане по преценка на наблюдаващия прокурор.

 

На Милко Милков е наложена парична гаранция в размер на 50 хиляди лева. С постановление на Специализираната прокуратура Иван Колев е задържан за срок до 72 часа, като за него ще бъде внесено искане в Специализирания наказателен съд за налагане на постоянен арест заради предишни осъждания.

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 15 декември - трудностите заобикалят Стрелците, Козирозите да бъдат уверени в успеха си САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 15 декември - трудностите заобикалят Стрелците, Козирозите да бъдат уверени в успеха си
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! След като бутнаха кабинета - всички лидери на ППДБ отидоха на крака при президента. Ген. Атанасов го пита ще прави ли партия, Радев увърта (ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! След като бутнаха кабинета - всички лидери на ППДБ отидоха на крака при президента. Ген. Атанасов го пита ще прави ли партия, Радев увърта (ВИДЕО)
ново
Днес: 45
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК