ЗНАКОВО! Докато Киро се поти в съдебна зала за незаконните арести, ето какво добро дело свърши Борисов (СНИМКИ/ВИДЕО)

ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Съпредседателят на "Продължаваме промяната" Кирил Петков присъства на заседанието по делото, по което е обвиняем заради незаконните арести на Бойко Борисов, Владислав Горанов и Севделина Арнаудова.
Днес делото срещу Петков започва по същество в Софийски градски съд. Обвинителният акт е за две престъпления - че е превишил правата си на министър-председател, като на 17 март 2022 г. разпоредил на полицейски началници да започнат разследване срещу Бойко Борисов, Владислав Горанов и Севделина Арнаудова, второ, че наредил и тримата да бъдат арестувани.
Очаква се да бъдат разпитани първите свидетели.
В съдебна зала Петков пристигна с пиара си Найо Тицин и адвокатката Даниела Доковска.
Докато лидерът на "Промяната" се потеше в съдебна зала, лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов заради чийто арест се води това дело, се пусна на живо във Фейсбук от Видин. Там той посети втория по големина храм в България след "Александър Невски" - храм "Свети Димитър".
И докато Кирил Петков умува как да се спаси от родното правосъдие, Борисов свърши добро дело, като обеща да се отпуснат необходимите средства, за да се завърши ремонтът на храма - покрив, фасада, отопление и осветление. А догодина да се отпуснат средства и за възстановяване на повредените стенописи.