BG EN

Ивайло Калфин за „Южен поток”: Останахме „на сухо” заради корупция и нерешителност

ЧАС ПИК

Ивайло Калфин за „Южен поток”: Останахме „на сухо” заради корупция и нерешителност

9027
на 02.12.2014
Ивайло Калфин за „Южен поток”: Останахме „на сухо” заради корупция и нерешителност
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Вицепремиерът Ивайло Калфин коментира решението на руската страна да спре "Южен поток" в профила си във Фейсбук:
"Window opportunity" сигурно се превежда като "временна възможност". "Южен поток" няма да се строи. Втора загуба за България след НАБУКО. Факт е, че курсът на рублата се срина, а кредитите за руски бенефициенти сега са с невъзможна лихва. Когато обаче можеше да се строи и имаше желание, България беше пасивна, страхуваше се да се ангажира с ясна позиция и правеше процедури за изпълнение, от които лъхаше на корупция. Е, сега заради американския натиск НАБУКО отиде в Турция и Гърция, а заради руското решение - "Южен поток" също. България отново е "на сухо" заради платените и безплатни противници на "Южен поток", заради политическата нерешителност и заради корупционните апетити. Казвам го като човек, който е работил за това, България да се възползва от предимствата си и да концентрира потоци на енергийни ресурси. "Временната възможност" свърши.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО)
ново
Днес: 49
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК