BG EN

Ивайло Пеков ще е първият българин на световното първенство по снукър

Други спортове

Ивайло Пеков ще е първият българин на световното първенство по снукър

3957
на 31.03.2015
Ивайло Пеков ще е първият българин на световното първенство по снукър
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Ивайло Пеков ще е първият българин в историята на световните първенства по снукър, след като победи Христо Сираков на финала за "уайлд кард".

препоръчано

22-годишният състезател ще участва в квалификациите за Световното първенство, които ще се проведат между 8 и 15 април в Шефилд. С цел развитие и популяризиране на снукъра Световната професионална билярд и снукър асоциация (СПБСА) увеличава броя на квалификантите за Световното първенство по снукър тази година с общо 16 места.

СПБСА ще раздаде 16 уайлд карти, предвидени за бивши световни шампиони и за състезатели от държави със силен снукър потенциал и осезаемо развитие на снукъра. Председателят са СПБСА Джейсън Фъргюсън е изключително доволен от блестящо проведения ранкинг турнир от световния тур за сезон 2014/2015 на българска земя и изпрати една от уайлд картите на Българска снукър федерация (БСФ).

Управителният съвет на БСФ взе решение да организира квалификационен турнир и да покани първите четирима в България - според настоящата ранглиста това бяха: Георги Величков, Братислав Кръстев, Христо Сираков и Ивайло Пеков.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Доц. Стойчо Стойчев пред ПИК TV: Търсенето на служебен премиер и кабинет са част от предварително готов сценарий (ВИДЕО) Доц. Стойчо Стойчев пред ПИК TV: "Търсенето" на служебен премиер и кабинет са част от предварително готов сценарий (ВИДЕО)
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК