BG EN

Иванов: Ефектът от разделянето на ВСС е да се повиши независимостта на съда

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Иванов: Ефектът от разделянето на ВСС е да се повиши независимостта на съда

14372
на 17.04.2015
Иванов: Ефектът от разделянето на ВСС е да се повиши независимостта на съда
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Следващите стъпки в реформирането на съдебната власт са проблемните области в наказателния процес, свързан с корупционните престъпления и злоупотребата със средства от европейските фондове.

препоръчано

Това каза министърът на правосъдието Христо Иванов в Благоевград. Идеята за разделянето на Висшия съдебен съвет на съдийска и прокурорска камара министърът защити с ефекта, който се очаква.

"Да се повиши независимостта на съда от една страна, което означава все повече гражданите да могат да разчитат, че когато влязат в съдебна зала съдиите ще прилагат само закона и ще си гледат само фактите и нищо повече. И от друга страна да започне процесът на едно все по-голямо нарастване на ефективността на прокуратурата. Ако имаме по-независим съд и по-ефективна прокуратура, всички граждани ще се радваме на по-ясно и добре изразено правосъдие", заяви Иванов.

Той изрази умерен оптимизъм за предложените промени в Конституцията, които трябва да прескочат бариерата от 160 гласа в парламента. "Разбира се, има различни мнения, ние сме демократично общество, но хората разбират, че нещо трябва да се промени. Ако успеем всички ние като общество да стигнем до ясен консенсус какво трябва да се случи, аз съм сигурен, че и парламентаристите ще поемат своята отговорност и ще съберем мнозинство", уточни още Иванов. Информацията е на БНР. 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Александър Андреев с горещ коментар за играта с преференциите на изборите: Членовете на СИК-ове трябва да са сертифицирани, а мандадът на ЦИК изтича... (ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Александър Андреев с горещ коментар за играта с преференциите на изборите: Членовете на СИК-ове трябва да са сертифицирани, а мандадът на ЦИК изтича... (ВИДЕО)
ново
Днес: 116
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК