BG EN

Иван Гешев: Искрено се надявам да не изпаднем в конституционна криза

ЧАС ПИК

Иван Гешев: Искрено се надявам да не изпаднем в конституционна криза

23051
на 21.09.2022
Иван Гешев: Искрено се надявам да не изпаднем в конституционна криза
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Главният прокурор Иван Гешев коментира по време на заседание на Прокурорската колегия на Висшия съдебен съвет, че искрено се надява да не изпаднем в конституционна криза, като част от това би било невъзможността Висшият съдебен съвет да упражни правомощията, регламентирани в Конституцията и законите на страната.

препоръчано

Коментарът му е по повод очакваното решение на Конституционния съд за мандата на Инспектората към Висшия съдебен съвет и във връзка с откриването на процедура за избор на директор на Националната следствена служба.

Гешев допусна, че решението на КС за Инспектората към ВСС ще касае и работата на Съвета, като добави, че в някои хипотези Прокурорската колегия може да не разполага с необходимия брой членове и гласове, за да упражни законовите си правомощията, както в случая с избор на директор на Националната следствена служба.

Главният прокурор изрази надежда, че избор ще има и че ВСС ще може да упражнява правомощията си в пълен обем.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите решават за промените в Изборния кодекс и как ще гласуване на изборите (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите решават за промените в Изборния кодекс и как ще гласуване на изборите (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 20
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК