ГОРЕЩО
Стана ясно кога се е върнал във Варна Олег Невзоров - полицията го разпитва
ЗАРАДИ 81 МИЛИОНА ЛЕВА: Калин Стоянов даде Демерджиев на главния прокурор
Радев посрещна Кристалина Георгиева в Министерски съвет - сподели й какви са приоритетите на кабинета
ГОРЕЩО В ПИК: Делян Добрев официално поиска да бъде освободен като депутат
СТАВА НАПЕЧЕНО: Благомир Коцев трепери - собственикът на КУБ корпорация е във Варна
Сините избиратели никога не са гласували за ГЕРБ и за Доган
"ДСБ няма да остане извън 42-ия парламент. На следващите избори и без Съюза на демократите, ДСБ пак ще влезе в Народното събрание" - това каза лидерът на Демократи за силна България Иван Костов в предаването "Нека говорят" по бТВ. "Синята коалиция" е коалиция на избирателите, които никога не са гласували за ГЕРБ и Доган. Те са тези, които защитават позицията на демократите и това няма да се промени", каза още Костов. "Самочувствието ни на демократи идва от това че сме изпълнили много важна обществена функция", посочи той. Според лидера на ДСБ отношението към ГЕРБ е това, което е пратило "Синята коалиция" в 41-ото Народно събрание, а сега хората, които са недоволни от управляващата партия са още повече. За номинацията и отказа на Петър Стоянов да се кандидатира за конституционен съдия, Костов каза, че това е било най-добрият възможен избор. Той подчерта, че деветимата депутати от СДС сами взели решението да не внесат кандидатурата на Стоянов. "В противен случай Стоянов щеше да нанесе удар по десницата", убеден е лидерът на ДСБ.препоръчано


