BG EN

Иван Таков ОСТРО: Не участваме в незаконни действия на СОС

ГОРЕЩО
Акценти

Иван Таков ОСТРО: Не участваме в незаконни действия на СОС

92484
на 01.08.2024
Иван Таков ОСТРО: Не участваме в незаконни действия на СОС
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Не участваме в незаконни действия на СОС. Това заяви председателят на БСП - София и на Местна коалиция "БСП за България" Иван Таков от името на общинските съветници от групата на социалистите. Те няма да се включат в свиканата от председателя на СОС Цветомир Петров за днес извънредна сесия само с една точка - ново обсъждане на приетия на 11-ти юли доклад за стартиране на конкурси за назначаване на Съвети на директори в общинските търговски дружества до провеждане на конкурси.

препоръчано

"Преди по-малко от седмица областният управител прогласи за нищожно писмото, с което кметът Васил Терзиев връща решението по доклада за ново обсъждане от СОС. Това действие е изцяло в правомощията на Стефан Арсов, дадени му от Закона за местното самоуправление и местната администрация (ЗМСМА), обясни Иван Таков. - Така от ПП-ДБ-СС предлагат днес СОС да се съобрази с решение, което по напълно законния ред е обявено за нищожно от областния управител. На практика от ПП-ДБ-СС предлагат СОС да предприеме незаконни действия. Групата на Местна коалиция "БСП за България" няма как да участва в това".

Иван Таков посочи също, че според Върховния административен съд (ВАС) кметът на общината няма правен интерес да обжалва заповедите на областния управител. "Освен това, ВАС е категоричен, че съдебните производства по Административно-процесуалния кодекс (АПК) решават спорове между частноправни субекти и администрацията, а не между административни органи, обясни той. - Тези мотиви на практика доказват, че свиканата за днес сесия е напълно безпредметна. Посоченият единствен доклад в дневния й ред е свързан с акт на кмета, който не съществува в правния мир. При това положение, свикването на днешното заседание е незаконосъобразно и нарушава ЗМСМА и Правилника за организацията и дейността на СОС, комисиите и взаимодействието му с администрацията на Столична община. За ПП-ДБ-СС стана обичайна практика да не зачитат законите, но това не означава, че ние ще допуснем тя да бъде пренесена и наложена в Столичния общински съвет".

Сподели:
Бомба x
ИДВАТ ДЪЖДОВЕ! Слънцето пробива мъглите край Дунав, но следобед над планините се задават гръмотевици (КАРТИ) ИДВАТ ДЪЖДОВЕ! Слънцето пробива мъглите край Дунав, но следобед над планините се задават гръмотевици (КАРТИ)
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК TV! Росен Желязков с горещ коментар след аудиенцията при папа Лъв XIV: Един ангажиран проповедник, който все повече ще влиза в ролята на дипломат (ВИДЕО/ОБНОВЕНА) ПЪРВО В ПИК TV! Росен Желязков с горещ коментар след аудиенцията при папа Лъв XIV: Един ангажиран проповедник, който все повече ще влиза в ролята на дипломат (ВИДЕО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 71
hot
най-четени новини в момента
Сега
20097
четат ПИК