BG EN

Иван Тотев отговори на министъра на правосъдието: Цяла България видя как се разви делото за зоопарка, другите две досъдебни производства дори не са срещу мен

ГОРЕЩО

Иван Тотев отговори на министъра на правосъдието: Цяла България видя как се разви делото за зоопарка, другите две досъдебни производства дори не са срещу мен

63118
на 25.11.2021
Иван Тотев отговори на министъра на правосъдието: Цяла България видя как се разви делото за зоопарка, другите две досъдебни производства дори не са срещу мен
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Всички пловдивски и национални медии следяхте делото за Зоопарка. То бе връщано два пъти от различни инстанции и се влачи 5 години. Това напомни бившият кмет на Пловдив Иван Тотев, помолен за коментар на днешното изявление на служебния министър на правосъдието Иван Демерджиев, който обяви непосредствено преди Пленума на Висшия съдебен съвет, че връща в съда три дела срещу бившия кмет на Пловдив.

препоръчано

“Кога прокуратурата прекратява едно производство, попита той и добави: когато няма доказателство за извършено престъпление. Другите две досъдебни производства дори не са срещу мен”, коментира екс кметът пред “Под тепето“.

Той си спомни, че цитираният казус от министър Демерджиев по отношение на гробищните паркове, касае регулярна проверка на Агенцията на държавна финансова инспекция /АДФИ/.

Става дума за това, че Коста Попов като директор на ОП “Траурни дейности” е разходвал  средства от ТБО за почистване на гробищата. Той не ги е харчил незаконно, това са общински средства на общинско предприятие. Но е установено административно нарушение и Агенцията постановява акт на кмета, понеже такъв е закона. Това разказа Иван Тотев.

По отношение на третото прекратено досъдебно производство, споменато от министъра, той не можа да си спомни подробности към момента. Тотев изрази предположение, че става дума за превозвачите.

По думите му, прекратяването на производства от страна на която и да било прокуратура е нещо нормално в правосъдния живот. А по отношение на съмненията на министъра за странното съвпадение на сроковете, Иван Тотев каза само, че няма идея и предполага, че най-вероятно им е дошъл срокът.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Тома Николов: Валякът Петрохан премаза Терзиев и ППДБ. Теодора Георгиева има разстройство на мисловната дейност - върза фльонга на фльонгите (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Тома Николов: Валякът "Петрохан" премаза Терзиев и ППДБ. Теодора Георгиева има разстройство на мисловната дейност - върза фльонга на фльонгите (ВИДЕО)
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК