BG EN

ИДЕЯ: Бизнесът влиза в затворите, търсят се работници

Икономика

ИДЕЯ: Бизнесът влиза в затворите, търсят се работници

8886
на 28.11.2018
ИДЕЯ: Бизнесът влиза в затворите, търсят се работници
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Възможностите за повишаване на трудовата заетост на затворниците обсъдиха зам.-министърът на правосъдието проф. Николай Проданов и председателят на Асоциацията на индустриалния капитал в България (АИКБ) Васил Велев, съобщават от Министерството на правосъдието.

препоръчано

На срещата бяха обсъдени и варианти за по-ефективно използване на свободните производствени помещения. Акцент на разговора беше, че стопанската дейност намалява присъдите на затворниците и има пряко отношение към тяхната ресоциализация.

Велев заяви, че стопанските субекти, които са членове на Асоциацията, имат интерес към използването на свободния трудов ресурс и наличните производствени мощности в местата за изпълнение на наказанията.

На срещата с председателя на Управителния съвет на Асоциацията на индустриалния капитал в България /АИКБ/ присъстваха гл. комисар Васил Миладинов, главен директор на Главна дирекция "Изпълнение на наказанията" и Иван Иванов, изпълнителен директор на Държавно предприятие "Фонд затворно дело", което управлява стопанските дейности в местата за лишаване от свобода.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ПИК TV! ИТН се обяви срещу Гюров и Главчев за служебни премиери: Те са безапелационно партийно обвързани. Няма да подкрепим идеята за приемането на бюджета (ВИДЕО) ПИК TV! ИТН се обяви срещу Гюров и Главчев за служебни премиери: Те са безапелационно партийно обвързани. Няма да подкрепим идеята за приемането на бюджета (ВИДЕО)
ново
Днес: 61
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК