BG EN

Избор при плащането на данъци или осигуровки

Икономика

Избор при плащането на данъци или осигуровки

2893
на 08.01.2013
Избор при плащането на данъци или осигуровки
Автор:   Милан Николов

Все пак българските физически и юридически лица, които имат задължения към хазната, ще могат да избират дали да платят първо дължими данъци или дължими осигуровки. Това ще стане с промени в Наредбата за реда за внасяне и разпределение на задължителните осигурителни вноски и вноските за фонд "Гарантирани вземания на работниците и служителите", пише Стандарт Нюз. Първата група промени са свързани с погасяването на публичните задължения, които длъжникът не е в състояние да изплати напълно. С новите текстове се създава възможност задълженото лице по свое желание да посочи кои от задълженията си за допълнително пенсионно осигуряване ще погаси преди започване на принудително изпълнение. Също така е предвидена възможност задължените лица да могат да заявят желание за погасяване на вноски за периоди преди 2005 г. с цел запазване на осигурителните им права. Както е добре известно от тази година данъчните задължения и осигуровките се плащат чрез единна данъчно-осигурителна сметка. Голям минус на тази система обаче е, че при вноска се покриват най-старите задължения, независимо какви са. Затова и лидерът на ДСБ Иван Костов поиска да бъде разгледана промяната в законодателството и да се обяви за противоконституционна.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Шефът на Галъп Петко Петков пред ПИК TV: Голямата въпросителна - ще се утвърди ли Зарков като самостоятелен лидер? БСП може да изпадне от следващите парламенти (ВИДЕО) Шефът на "Галъп" Петко Петков пред ПИК TV: Голямата въпросителна - ще се утвърди ли Зарков като самостоятелен лидер? БСП може да изпадне от следващите парламенти (ВИДЕО)
ново
Днес: 33
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК