BG EN

Избягалите британски тийнейджърки са омъжени за джихадисти

СВЕТЪТ ДНЕС

Избягалите британски тийнейджърки са омъжени за джихадисти

2868
на 04.07.2015
Избягалите британски тийнейджърки са омъжени за джихадисти
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Две от трите британски тийнейджърки, които заминаха за Сирия, сега са омъжени за джихадисти, пише вестник The Guardian.
Двете момичета от Източен Лондон са омъжени за мъже, които са били одобрени от терористичната група „Ислямска държава“. Момичетата са избирали от каталог с мъже, одобрени от джихадистката мрежа като подходящи.
През февруари 15-годишната Шамима Бегум, 16-годишната Кадиза Султана и 15-годишната Амира Абасе избягаха от Великобритания, като разочароваха семействата си.
Две от момичетата са получили разрешение да кажат на семействата си, че са се омъжили и живеят в Сирия. 
Роднините са разтревожени от новината, но не губят надежда, че дъщерите им ще поискат да се върнат.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 14 декември - пътуване ще се отрази освежаващо на Везните, успехът е със Скорпионите, които работят през почивния ден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 14 декември - пътуване ще се отрази освежаващо на Везните, успехът е със Скорпионите, които работят през почивния ден
ПИК TV x
Времето полудя! Проф. Георги Рачев с ЛОША ПРОГНОЗА пред ПИК TV - ще видим сняг за Коледа през крив макарон (ВИДЕО) Времето полудя! Проф. Георги Рачев с ЛОША ПРОГНОЗА пред ПИК TV - ще видим сняг за Коледа през крив макарон (ВИДЕО)
ново
Днес: 28
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК