ИЗВЪНРЕДНО: Арда и Левски не се победиха...

0
15.08.2020
0
47218

Арда и Левски завършиха при резултат 1:1 в двубой от втория кръг на първенството. Мачът се проведе на "Арда Арена". Футболната среща е историческа, тъй като е първата, която се игра на осветление в Кърджали. Страхотна атмосфера по трибуните.

Левски без Симеон Славчев срещу Арда?

Симеон Славчев почти сигурно няма да бъде на разположение...

на 12.08.2020

Гол на Коконов за Арда в 8-ата минута, асистенция на Делев. В 49-ата минута Паулиньо изравни 1:1, след пас на Робърта. В 53-ата минута съдията Станислав Тодоров показа втори жълт, респективно червен картон на Найденов от Левски. До края на срещата тимът от Кърджали осъществи натиск, но нямаше късмет в завършващата фаза при няколко опасни атаки. Робърта от гостите в двубоя пък направи сериозен пропуск в 84-ата минута. Така срещата завърши при резултат 1:1.

В следващия кръг Левски ще е домакин на Царско село, а Арда ще е гост на ЦСКА 1948.

Досега в шампионата Арда е с 2 точка, а "синият" столичен гранд с 1 пункт. Клубът от "Герена" е във финансова криза.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

АРДА: Васил Симеонов, Милен Стоев, Петко Ганев, Пламен Крумов, Деян Лозев, Емил Мартинов, Румен Руменов, Матеус Леони, Иван Коконов, Светослав Ковачев, Спас Делев

Треньор: Николай Киров

ЛЕВСКИ: Николай Михайлов, Ивайло Найденов, Живко Атанасов, Тома Даске, Орлин Старокин, Илия Юруков, Стайн Спиерингс, Здравко Димитров, Станислав Иванов, Паулиньо, Найджъл Робърта

Треньор: Георги Тодоров