BG EN

ИЗВЪНРЕДНО! Сарафов потвърди, че е подал оставка като шеф на Следствието

Час Пик ГЛАВНА

ИЗВЪНРЕДНО! Сарафов потвърди, че е подал оставка като шеф на Следствието

33102
преди 2 часа
ИЗВЪНРЕДНО! Сарафов потвърди, че е подал оставка като шеф на Следствието
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Бившият главен прокурор Борислав Сарафов разпространи официално изявление, в което потвърждава, че е подал искане да бъде освободен като директор на Националната следствена служба.

препоръчано

Ето какво се казва в изявлението:

Последният месец, в който имах възможност отново да изпълнявам функциите си като ръководител на Националната следствена служба, ми даде основание още веднъж да оценя професионализма, отдадеността и устойчивостта на колегите, с които работя. Това е оценка, която нееднократно сме получавали и от нашите международни партньори, с които през последните повече от десет години изградихме стабилно и ефективно сътрудничество. В условията на все по-сложни предизвикателства пред сигурността и правосъдието подобно партньорство има особена стойност и следва да бъде развивано и надграждано.

Като човек, преминал през различните нива на съдебната система и посветил целия си професионалния път на закона, разбирам обществените очаквания за промяна и необходимостта от реформи. Вярвам, че устойчивите решения се постигат чрез професионален диалог, институционален подход и дълготрайна законодателна визия. Убеден съм, че усилията следва да бъдат насочени преди всичко към модернизиране на нормативната уредба и повишаване на ефективността на институциите, а не единствено към персонални промени, в т.ч. чрез извънредни законодателни способи.

След дълги години на ръководни позиции смятам, че е настъпил моментът да се оттегля от административната дейност. Това е решение, което взех след внимателна преценка, включително в семеен и личен план. Затова днес, 27.05.2026 г., депозирах заявление пред Прокурорската колегия на Висшия съдебен съвет с искане да бъда предсрочно освободен като директор на Националната следствена служба и заместник на главния прокурор по разследването, и да бъда възстановен като редови следовател. Връщам се към работата, от която започна професионалният ми път като български магистрат, с уважение към професията и с убеждението, че човек е най-полезен там, където може да работи спокойно, а опитът и усилията му могат да имат реален смисъл.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПИК TV! Прогресивна България за оставката на Сарафов: Това е личен акт. Той решава какъв да е пътят му в съдебната система (ВИДЕО) ПИК TV! "Прогресивна България" за оставката на Сарафов: Това е личен акт. Той решава какъв да е пътят му в съдебната система (ВИДЕО)
ново
Днес: 43
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК