ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Нов депутат от ГЕРБ се закле в Народно събрание, Павел Шопов вдигна напрежението в залата, озъби се на Караянчева: Не се занимавайте с глупости (ОБНОВЕНА)
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Депутатите променят законите за концесиите и за защита на конкуренцията, както и закона за административното регулиране на икономическите дейности, свързани с нефт и продукти от нефтен произход.
По-късно ще обсъждат на първо четене и закона за автомобилните превози, внесен от лидера на НФСБ и заместник-председател на Народното събрание Валери Симеонов.
Парламентарният звънец беше ударен от Цвета Караянчева в 9:03 часа, след като кворумът беше събран от първия път.
Парламентът има и нов депутат. Това е Павел Савов, който влиза на мястото на подалия оставка Валентин Николов от ГЕРБ. Той влиза от 23 МИР-София.
Атанас Бояджиев, който е следващ в листата на ГЕРБ, е подал писмено заявление до ЦИК, че се отказва от депутатското място и така Павел Савов се закле като народен представител в 44-ото Народно събрание.
След това се пристъпи към поименно преброяване на депутатите и първа точка от дневния ред.
"Г-н Шопов, пак сте без маска... как да постъпвам с вас, вече не знам", отбеляза Караянчева.
"Съветвам ви да не се занимавате със глупости", скочи й Павел Шопов от "Атака". "Дръжте се уважително!", предупреди го Караянчева.
Иначе Шопов започна старата песен на "Атака" по въпроса за концесиите. Той го определи като един от най-престъпните закони на прехода и в топ 5 по преспъпност. "Говорим тези неща от 2005 г., те са включени в "Плана Сидеров". Когато "Атака" дойде на власт, а това ще стане, ще отменим закона за концесията", размечта се Павел Шопов.
"Г-н Шопов, сложете си маска! Застрашавате здравето на колегите около вас. Моля квесторите да дадат маска на г-н Шопов или да го помолят да напусне залата", каза Караянчева.
А когато Шопов отново взе думата, за да критикува ръководството на Народното събрание, че му праща наказателния акт вкъщи, и поиска това да се направи публично в НС и пред медиите, председателстващият заседанието Емил Христов му спря микрофона и го наказа с отстраняване от 1 заседание.
Моля, напуснете трибуната, държите се неподобаващо за народен представител, каза Христов и призова квесторите да го свалят от трибуната.
По време на последната точка от дневния ред - плана за отбраната за следващите години, обаче скандалът стана голям, защото в него се включиха и БСП, и ГЕРБ. В пленарната зала с викове от място Спас Гърневски от ГЕРБ критикува червени депутати, сред които и Георги Гьоков, че не носят маските си. "Сложи маска!", викаше Гърневски към левицата. Той бе порицан от Емил Христов.


