ИЗВЪНРЕДНО: "Гражданите" ликуват в луд сезон на Висшата лига (ОБНОВЕНА)

3
12.05.2019
3
37309

Манчестър Сити е шампион на Висшата лига в един от най-силните сезони в историята на английския клубен футбол.

"Гражданите" водени от Пеп Гуардиола триумфират в първенството с 98 точки. На втора позиция остават мърсисайдците предвождани от Юрген Клоп. Ливърпул допусна само 1 загуба във ВЛ този сезон, събра 97 пункта, но остава на второто място.

В поседния кръг Ман Сити допусна гол като гост на Брайтън на "АмЕкс Арена" в 27-ата минута дело на Мъри. След това обаче "гражданите" отговориха с попадения на Агуеро, Лапорт, Марез и Гьондоган, съпответно в 28-ата, 38-ата, 63-ата и 72-ата минута. Така Манчестър Сити триумфира в шампионата.

Пуул пък победи с 2:0 като домакин на "Анфийлд" Уувърхемптън в последния кръг. Голове на Садио Мане в 17-ата и 81-ата минута, но това не се оказа достатъчно.

Манчестър Сити печели шестата си шампионска титла на Англия и защитава трофея си от миналия сезон. Ливърпул пък за последно към момента стана първенец в първенството през 1990-а. Мърсисайдци обаче са на финал в Шампионска лига този сезон, където ще спорят с Тотнъм.

В Лига Европа финалът също е между английски тимове - Челси и Арсенал. Сити пък няма да вземе отличие в ЕКТ тази кампания, но печели изключително силната Висша лига.

РАЗТЪРСВАЩО: Разкриха уникалната реч на Клоп преди битката Ливърпул - Барса

Защитникът на Ливърпул Деян Ловрен разкри надъхващата реч...

на 08.05.2019

Стартовите състави

Ливърпул: Алисон, Александър-Арнолд, Матип, Ван Дайк, Робъртсън, Фабиньо, Вайналдум, Хендерсън, Салах, Мане, Ориги

Уулвърхемптън: Руи Патрисио, Бенет, Боли, Дохърти, Коади, Джони Кастро, Моутиньо, Дендонкер, Невеш, Жота, Хименес

Стартовите състави:

Брайтън: Мат Райън, Бруно, Дъфи, Люис Дънк, Бернардо, Антони Нокер, Каял, Ив Бисума, Джаханбакш, Паскал Грос, Глен Мъри

Манчестър Сити: Едерсон, Кайл Уокър, Венсан Компани, Аймерик Лапорт, Олександър Зинченко – Илкай Гюндоган, Рияд Марез, Давид Силва, Бернардо Силва, Серхио Агуеро, Бернардо Силва

(3)
1
Няма ли кой да каже на коментатора на мача Ливърпул- Уулвърхяптън да намали говоренето. Плещи каквото му падне, превъзнася се сякаш от този мач зависи съдбата на света, не престава ва плещи, говори на висок глас като на пазара, явно пристрастен, субективен, тенденциозен, пример за това какъв не трябва да е коментарът. Тридесет и два пъти повтори "линията" на отбраната или на нападението! Стига с тия линии-да не би да ползва линии ?! Това е този - някой си Борисов- досаден дърдорко.
2
номер 1 ....и ти ли кат КОРИ и ЙО ...сънуваш сини буркани и имаш ...З ....аП.....Ек..!
3
три пъти меси изведе съотборници сами срещу вратаря ...и няма ...МЕСИ . МЕСИ..плача ..мъчно ми е !
Кого предпочитате за президент на България?
Общо гласували: 14032

Влиза поп в кабинета на личния си лекар. Докторът, потънал в документация, се сепва от щракването на бравата, поглежда отчето и казва: