ГОРЕЩО
СЪВСЕМ Я ОТРЯЗАХА! Денков: Лена Бориславова няма да бъде в листите на ППДБ на изборите
ОГРОМЕН СКАНДАЛ! ППДБ изготвят черни списъци с журналисти - ето какво се случва на тези, които попадат в тях
Ясно е кога ще е делото за оставката на Радев в Конституционния съд
Слави Трифонов ЗАКОВА Терзиев: Не му е работа на кмета да обяснява кой е мафиот и кой не е, да си чисти улиците и да си оправи движението (ВИДЕО)
САГАТА СЕ РАЗГАРЯ! Съюзът на съдиите с подъл ход в услуга на ППДБ, докато КС образува дело за отмяна на поправката „Анти Сарафов“
Акценти
ИЗВЪНРЕДНО! Какво се случва на президентските избори в Румъния? Вижте първи резултати
199805
на 18.05.2025
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
По предварителни данни от exit poll в 21 ч. изборите за президент на Румъния печели Никушор Дан с 54.1% подкрепа, при 60% обработени проколи от бюлетините.
препоръчано
Втори остава Джордже Симион със събрани 45.9% от гласовете.
Изборните секции затвориха в 21 часа, с изключение на отделни места, където избиратели все още се редят на опашка, за да гласуват. Избирателната активност достигна 64,7% - над 11 милиона и половина румънци са гласували.
Избирателната активност в чужбина на втория тур е безпрецедентна от 1989 година насам. Общата избирателна активност от първия тур на 4 май в диаспората беше премината още в 13 часа.


