BG EN

ИЗВЪНРЕДНО: Критични 48 часа за света - Белия дом е на крак, чакат се ответни удари от Техеран

ГОРЕЩО
Акценти

ИЗВЪНРЕДНО: Критични 48 часа за света - Белия дом е на крак, чакат се ответни удари от Техеран

239700
на 22.06.2025
ИЗВЪНРЕДНО: Критични 48 часа за света - Белия дом е на крак, чакат се ответни удари от Техеран
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Следващите 48 часа се очертават ключови за света! Белия дом се подготвя за възможни ответна реакция от страна на Иран, след като миналата нощ САЩ атакува ядрените им обекти, съобщи NBC News.

препоръчано

Медията се позова на информация от двама представители на отбраната и висш служител на Белия дом.

Според нейните информатори, към момента няма яснота какъв ще бъде характерът на ответните мерки.

Нито дали ще бъдат насочени към обекти на територията на САЩ, в чужбина, или и на двете места.

По-рано тази седмица двама служители, запознати с военното планиране, са заявили, че Иран вече има разработени планове за нанасяне на удари по американски бази и активи в Близкия изток при необходимост.

Въпреки че американските сили са в най-висока степен на готовност от месеци, опасенията са се засилили значително след началото на войната между Израел и Иран на 13 юни. Служителите коментират, че потенциалните атаки могат да бъдат извършени както от иранските въоръжени сили, така и от техни проксита в региона.

Миналата нощ САЩ нанесоха въздушни удари по три ядрени цели в Иран - Фордо, Натанз и Исфахан. 

Новината съобщи американският пррезидент Доналд Тръмп с пост в социалната мрежа Truth Social минути преди 3.00 ч. българско време. Още в първите минути държаваният глава определи операцията като "много успешна".

"Всички самолети вече са извън въздушното пространство на Иран и се завръщат благополучно у дома. Над основния обект - Фордо, беше хвърлен пълен товар БОМБИ", допълни той и поздрави "страхотните американски воини".

Президентът завърши публикацията си с думите: "Сега е време за мир".

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за втория ден на юли: Ракът да не се разпилява, Лъвът да не пътува, Везните да внимават с документите, които подписват САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за втория ден на юли: Ракът да не се разпилява, Лъвът да не пътува, Везните да внимават с документите, които подписват
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Журналистът Николай Караколев проговори за агресията на Найо Тицин и обидите от Кирил Петков: Тези хора се държат като клоуни от цирка... (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Журналистът Николай Караколев проговори за агресията на Найо Тицин и обидите от Кирил Петков: Тези хора се държат като клоуни от цирка... (ВИДЕО)
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента