ИЗВЪНРЕДНО! Скандалът се разгаря! Корнелия Нинова показа документа за спрените европари (СНИМКА)
Според социалистката обвиненията на ЕС са за нарушения през 2015 година
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Категорично са спрени евпропейски пари по Оперативната програма за развитието на селските райони. Това заяви пред Би Ти Ви председателят на БСП Корнелия Нинова на въпрос спира ли Брюксел пари по Програмата за селските райони. В ефира тя показа и писмото, с което изплащането на въпросните средства е преустановено.
"Тези пари са спрени и към този момент загубата е за 1 милиард лева. Обвиненията в писмото за 2015 година", категорична е социалистката.
"Тези пари няма да бъдат възстановени от Европа. Ще трябва да ги платим от Националния бюджет. Ние обаче нямаме средства и ще трябва да се тегли нов заем", обясни лидерът на Българската социалистическа партия.
"БСП не вдига пушилка, а изпълнява ангажимента на една сериозна опозиция", категорична е Корнелия Нинова.
"До средата на юли БСП няма да коментира темата за президентските избори. Първо трябва да приключи вътрешното допитване. В момента се гласува вътре в партията, а въпросът е дали да се явим сами на изборите, или в широка коалиция", обясни председателят на БСП.



