BG EN

ИЗВЪНРЕДНО: Шести блок на АЕЦ "Козлодуй" спря за 2 часа! Защитата е сработила заради електроповод "Петрохан"

Икономика

ИЗВЪНРЕДНО: Шести блок на АЕЦ "Козлодуй" спря за 2 часа! Защитата е сработила заради електроповод "Петрохан"

53109
на 26.11.2019
ИЗВЪНРЕДНО: Шести блок на АЕЦ Козлодуй спря за 2 часа! Защитата е сработила заради електроповод Петрохан
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Шести блок на АЕЦ "Козлодуй" спря за два часа, съобщиха от централата. В 7:11 часа генераторът на шести блок на АЕЦ "Козлодуй" бе изключен автоматично след сработване на защита на блочните трансформатори.

препоръчано

Изключването е предшествано от автоматично повторно включване на електропровод "Петрохан" на около 65 км от АЕЦ "Козлодуй".

За спирането на блока са уведомени Агенцията за ядрено регулиране и Централно диспечерско управление на Електроенергийния системен оператор.

След направена проверка на системите и съоръженията на шести блок бе потвърдено, че те работят нормално, и в 9:03 часа блокът отново бе включен към електроенергийната система на страната.

Пети блок на АЕЦ "Козлодуй" работи с пълно натоварване на мощността.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО) Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО)
ново
Днес: 13
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК