ГОРЕЩО
ТРАГЕДИЯ! 10-годишно момиче се е удавило в басейна на хотел в Ахелой
Няма да повярвате кой от "Промяната" гласува срещу оставката на Делян Добрев
Министерството на финансите публикува Бюджет 2026 (ДОКУМЕНТ)
ДПС е в отлично политическо здраве и остава незаобиколим фактор в българската политика
ЕКШЪН! Радев скочи на опозицията заради големия дефицит и раздутата администрация, изгаври се с Кокорчо, Божо и Мартин за екселските таблици
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Жителите на американските щати Аризона и Ню Мексико наблюдаваха в четвъртък сутринта изгарянето на голям метеорит в плътните слоеве на земната атмосфера. Както съобщават от НАСА, части от метеорита може да са паднали на повърхността на нашата планета, но информация за някакви разрушения все още няма. "Според многото свидетели, астероид с диаметър около 3 метра, с маса от десетки тонове и с кинетична енергия около 10 килотона, навлезе в земната атмосфера над Аризона в 4 часа сутринта местно време", посочва космическа агенция на САЩ. Според нейните оценки, скоростта на небесното тяло е превишавала 64 000 км/ч и за последен път е било видяно на височина над 35 км.
препоръчано
свързани новини
Американски музей дава 20 хиляди долара за парче от метеорит
10888
на 18.05.2016
Мъск изгуби статута си на трилионер
9815
преди 6 часа
Цените на петрола продължават да се понижават
7514
преди 12 часа


