BG EN

Изграждат тол система и на ГКПП-Гюешево

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Изграждат тол система и на ГКПП-Гюешево

44857
на 01.06.2018
Изграждат тол система и на ГКПП-Гюешево
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Тол система ще бъде изградена и на ГКПП-Гюешево, обявиха служители на пункта. Екипи на фирмата изпълнител и специалисти вече оглеждат трасето и конфигурацията от инфраструктурни съоръженията за движение и преминаване през пункта.

препоръчано

Според предварителните коментари ще бъдат изградени две контролни колонки - по една за изход и за вход, и система от мобилни връзки. Тол системата ще се прилага за ТИР-овете, но не и за леките автомобили, за които остават в сила електронните винетки, казаха специалисти по повод коментарите сред кюстендилци и често пътуващи на пазар или на заведение в Македония граждани, предава БНР.

Тол система ще бъде изградена и на ГКПП-Олтоманци на границата със Сърбия, откъдето, след промяна на статута на сръбския пункт "Рибарци" по направлението пътуват и камиони. Засега не се знае в какъв срок ще бъде изградената тол системата на двете ГКПП-та.

Авcтpийcĸa ĸoмпaния cпeчeли пpoцeдypaтa c цeнa 150 милиoнa лeвa /бeз ДДC/ и подписа договор за изграждане на тол системата в България. Πpoeĸтът трябва да пpoдължи 19 мeceцa и вĸлючвa дocтaвĸa и инcтaлaция нa 500 терминала зa регистриране и издаване нa eлeĸтpoнни винeтĸи, 100 aвтoмoбилa зa ĸoнтpoл, 100 пyнĸтa зa пpeтeглянe в движeниe и 500 пopтaлa зa тoл ĸoнтpoл.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: Гюров се превръща в „Кирил Петков 2“, Йотова носи отговорност и може да го освободи (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: Гюров се превръща в „Кирил Петков 2“, Йотова носи отговорност и може да го освободи (ВИДЕО)
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК