BG EN

Издават брошура срещу телефонните измами в Кюстендил

Региони

Издават брошура срещу телефонните измами в Кюстендил

5197
на 04.01.2015
Издават брошура срещу телефонните измами в Кюстендил
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Информационна брошура в 30-хиляден тираж като превенция срещу телефонните измами издават съвместно полицията, общината в Кюстендил и местното сдружение "Пауталия на бъдещето". 

препоръчано

Издаването струва към 500 лева, като общината ще съфинансира 258 лева. Текстът на брошувата е изготвен от областната дирекция на полицията на база на конкретни случаи и противодействието на телефонните измами в региона, които по досегашната статистика са над 30 за година. Последният случай е с възрастна жена, която дала на мошениците 8000 лева. 

Брошурата ще излезе още през януари и чрез сдружението на местните кметове ще се разпространява по населените места. Някои от селата като Копиловци са обект на постоянни, предимно нощни опити за телефонна измама, като не е пропуснат нито един номер на аналагов апарат, а на някои е позвънявано по 3-4 пъти, каза кметът Людмила Пухова. За съжаление, все още има объркани и наивни възрастни хора, които се хващат на измамата и се разделят с последните си спестени пари, казват кметове. 

Източник: БНР

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК TV! ДПС-Ново начало предлага най-бедните пенсионери да получат по 55 евро за Великден, останалите - по 15 евро (ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК TV! ДПС-Ново начало предлага най-бедните пенсионери да получат по 55 евро за Великден, останалите - по 15 евро (ВИДЕО)
ново
Днес: 85
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК