Изменникът Лютви Местан се появи в Кърджали, няма да отиде на заседанието на ДПС (обновена)
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Лютви Местан е в Кърджали. Той няма да отиде на заседанието на Централния съвет на ДПС в столицата, а ще направи изявление в Кърджали, пише регионалният сайт 24rodopi.com.
В 9.00 часа някои от членовете на Областния съвет на ДПС били привикани на сбирка.
Само двама народни представители са с него - Шабанали Ахмед и Хюсеин Хафъзов. В офиса на областния съвет е и областния председател на ДПС в Кърджали Бахри Юмер, който е кмет на Джебел. Тук е и кметът на Ардино Ресми Мурад.
Още двама депутати пристигнаха в Кърджали. Заедно с Шабанали Ахмед и Хюсеин Хафъзов, до Местан застанаха Айдоан Али от Шумен и Венцислав Каймакамов от Пловдив.
Междувременно кметовете от региона и народните представители Мустафа Ахмед и Ердинч Хайрулла отпътуваха за София, където днес Местан ще бъде свален от поста председател на ДПС и изключен от ДПС.
До късно снощи Местан е бил в резиденцията на турския посланик в София. Местан ще даде брифинг в 10.30 часа пред местни журналисти, а по-късно вероятно ще участва във Възпоменателен митинг в село Млечино.


