ГОРЕЩО
СЛЕДВАЩИЯТ ПРЕЗИДЕНТ! Валерия Велева: Йотова ще е кандидатурата на Радев и ще спечели с над 50%. ДПС ще играят със свой човек. Борисов е в много тежка ситуация
Диана Дамянова РАЗКРИ защо Делян Добрев не е "минало време" за политиката заради ТЕЗИ ДВЕ негови качества
Пеканов с ТЕЖКИ ОБВИНЕНИЯ - ето кого критикува за забавените милиарди по ПВУ
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК! Делян Добрев официално напусна политиката (ОБНОВЕНА/ВИДЕО)
КРЪВ НА ПЪТЯ! Зверска катастрофа нощес край Сопот, има загинал
Тази година обаче литийното шествие до местността Клувията ще бъде с нейното копие
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Хиляди се очакват да пътуват днес към Бачковския манастир за традиционното литийно шествие с чудотворната икона на Света Богородица, съобщава Нова телевизия.
препоръчано
Винаги на втория ден на Великден тя се изнася от обителта и на ръце се носи до местността Клувията, където е била открита през 17-ти век от две овчарчета.
Богомолците изминават 8-километровото разстояние пеша. Вярва се, че именно днес силата на чудотворната икона е най-голяма. Светинята ще напусна манастира около 8:30 и тази година шествието ще бъде с нейното копие. Оригиналът ще остане в манастира.


