BG EN

Изтеглиха Вариант 1 на външното оценяване по български и литература след 7 клас

Образование

Изтеглиха Вариант 1 на външното оценяване по български и литература след 7 клас

20748
на 19.06.2024
Изтеглиха Вариант 1 на външното оценяване по български и литература след 7 клас
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Седмокласниците ще пишат по Вариант 1 на външното оценяване след 7 клас по БЕЛ. Той беше изтеглен в 7:00 часа в Министерството на образованието и науката, съобщава Нова телевизия. 

препоръчано

59 424 ученици се явяват на Национално външно оценяване по български език и литература след 7-ми клас. Изпитът ще започне в сряда в 9.00 часа и ще се проведе в 1665 училища, в 5431 зали.

Седмокласниците ще работят върху 26 задачи. Първата част от изпита е с продължителност 75 минути. Времето за работата е увеличено с 15 минути в сравнение с миналата година.

Втората част от изпита е с продължителност 90 минути. В нея седмокласниците ще създават текст – подробен преразказ на художествен текст с изпълнение на определена дидактическа задача. Художественият текст е създаден специално за Националното външно оценяване.

Резултатите от изпита ще бъдат обявени до 2 юли 2024 година.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
СМУТ! Киселова не отрече, че може да пристане на Радев - в БСП гласували по съвест за Изборния кодекс СМУТ! Киселова не отрече, че може да пристане на Радев - в БСП гласували по съвест за Изборния кодекс
ново
Днес: 78
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК