BG EN

Изчегъртаният шеф на "Булгаргаз": Големите търговци всячески се опитват да прокарат интересите си

Епицентър

Изчегъртаният шеф на "Булгаргаз": Големите търговци всячески се опитват да прокарат интересите си

31413
на 03.02.2022
Изчегъртаният шеф на Булгаргаз: Големите търговци всячески се опитват да прокарат интересите си
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Отстраненият директор на “Булгаргаз” Николай Павлов не е получавал призовка за разпит. Това обяви самият той в ефира на Нова телевизия.

препоръчано

“Няма причина да бъда подведен под наказателна отговорност. „Булгаргаз” извършва дейността си стриктно спрямо нормативната уредба. Няма грешни решения, които да доведат до увеличаване на цената. Всеки един договор се обсъжда от експерти и ръководители. Минава се през БЕХ и се стига до Министерството на енергетиката”, обясни той.

По думите му обвиненията от властта, отправени към “Булгаргаз”, са неоснователни.

“В цяла Европа цените на газа са високи, у нас са едни от най-ниските. Поскъпването в България се дължи изцяло на външни фактори. Свършили сме си работата - не сме оставили никой без газ, имаме рекордни продажби и огромна печалба", каза още Павлов.

Според него големите търговци всячески се опитват да си прокарат интересите, включително и през КЕВР.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 9
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК