BG EN

Илияна Йотова зададе въпрос към ГЕРБ и ППДБ за еврокомисаря

Акценти

Илияна Йотова зададе въпрос към ГЕРБ и ППДБ за еврокомисаря

65561
на 21.06.2023
Илияна Йотова зададе въпрос към ГЕРБ и ППДБ за еврокомисаря
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Вицепрезидентът Илияна Йотова коментира една от горещите теми на деня - избора на нов еврокомисар.

препоръчано

Както е известно ПП-ДБ и ГЕРБ-СДС номинираха съответно Даниел Лорер и бившия евродепутат Илиана Иванова.

Йотова зададе към двете коалиции важен въпрос. "От първата официална визита на вицепремиера и външен министър г-жа Габриел в Европейската комисия липсва най-важната новина - какъв ресор ще получи новият български комисар. За пореден път започват спорове кой ще заеме поста, но няма и дума какъв е този пост.

Защо всъщност отиде външият ни министър? Какво договори? Или както обикновено се случва, търсим работа на човека, а не човек за работата.

Винаги съм смятала, че решението за ресора на българския комисар не може да се взема "на тъмно", без дискусия между всички институции, независимо че предложението трябва да бъде дадено само от една. Не може да бъде оправдание и краткият срок, който остава до края на мандата на Комисията. Особено сега - в условията на криза и война в Европа. Точно сега трябва да бъдем активни като държава, която знае каква е ролята ѝ на европейската политическа сцена", заяви Йотова от своя фейсбук.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ГРОЗНИ СЦЕНИ! Манол Пейков изтрещя, заля с вода квестор - изгониха го от залата (ВИДЕО) ГРОЗНИ СЦЕНИ! Манол Пейков изтрещя, заля с вода квестор - изгониха го от залата (ВИДЕО)
ново
Днес: 123
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК