BG EN

Илияна Йотова отговори на Кирил Петков за КСНС

Политика

Илияна Йотова отговори на Кирил Петков за КСНС

54753
на 21.05.2022
Илияна Йотова отговори на Кирил Петков за КСНС
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Имаше нещо недоизказано във вчерашния запис на министър-председателя Кирил Петков. Това заяви вицепрезидентът Илияна Йотова в Созопол.  

препоръчано

В петък Петков излезе с видеозапис, в който призова президента да свика КСНС.

„Какво ще бъде решението на президента, ще видим, ще си направи анализ и ще излезе с решение”, каза Йотова, цитирана от Нова телевизия.

„Вчера министър-председателят аргументира това свое решение с международния натиск, но не даде възможност да чуем други аргументи – има ли промяна в условията, има ли нови резултати от страна на Северна Македония”, каза Йотова.

„На 10 януари имаше почти 5-часово заседание на КСНС, след което се излезе с една консолидирана национална позиция с два елемента – че не можем да се обвързваме със срокове, че чакаме конкретни резултати. Ако министър-председателят има аргументи в тази посока, беше добре да ги чуем. Неговите аргументи вчера бяха с външен адрес. Ако правителството е постигнало гаранции и договорености, редно е да ги знаем”, Йотова.

 
 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 92
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК