BG EN

Имунологът доц. Шиваров: Природата си направи експеримент с нас! Не сме сигурни, че ваксините ще спрат коронавируса на 100%

ГОРЕЩО
Акценти

Имунологът доц. Шиваров: Природата си направи експеримент с нас! Не сме сигурни, че ваксините ще спрат коронавируса на 100%

34367
на 25.02.2021
Имунологът доц. Шиваров: Природата си направи експеримент с нас! Не сме сигурни, че ваксините ще спрат коронавируса на 100%
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Не можем да сме на 100% сигурни, че ваксините ще спрат разпространението на коронавируса. Това заяви пред БНТ имунологът доц. д-р Велизар Шиваров. 

препоръчано

"Част от хората, преболедували вируса, също не развиват достатъчно антитела. Ваксините целят да изградят имунитет с точно определен компонент на вируса. Целта на ваксините е да имат протективни антитела", разкри още той. 

Според мен, ваксиналният отговор ще трае повече от година. Засега е доказано, че имунитетът ни след ваксинация трае поне 8 месеца, коментира доц. Шиваров. 

"Да не очакваме колективен имунитет чрез чакане на другите да се ваксинират, направете го и вие", призова имунологът.

"И природата си направи експеримент с нас", отговори той на въпрос дали чрез ваксините не се прави тест върху хората.  

"Рискът за тежко боледуване и фатален изход от вируса няма общо с възрастта, пола или болестите", коментира доц. Шиваров. 

"Хората, които са преболедували вируса, имат антитела, които не неутрализират вариантите на вируса, но след имунизация успяват", разкри имунологът ново медицинско проучване сред малка група хора.

"Много хора критикуват, че обществото се държи сякаш за първи път се срещаме с инфекциозна болест и забравят опита ни с ваксините", завърши доц. д-р Велизар Шиваров.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за последната неделя на юли: Близнаците и Рибите да не пътуват, Лъвът кърпи месеца с паричен превод САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за последната неделя на юли: Близнаците и Рибите да не пътуват, Лъвът кърпи месеца с паричен превод
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК TV! Борисов ГНЕВЕН: Кирил и Асен направиха чудовището КОНПИ, за да събарят политическите опоненти, а сега трябва да го спасяваме, за да не загубим 5 милиарда (ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК TV! Борисов ГНЕВЕН: Кирил и Асен направиха чудовището КОНПИ, за да събарят политическите опоненти, а сега трябва да го спасяваме, за да не загубим 5 милиарда (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента