BG EN

Индиец гласува за грешната партия и си отряза пръста за наказание

ШАРЕН СВЯТ

Индиец гласува за грешната партия и си отряза пръста за наказание

6154
на 20.04.2019
Индиец гласува за грешната партия и си отряза пръста за наказание
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Разочарован от себе си индийски гласоподавател заяви си е отрязал показалеца, след като осъзнал, че е гласувал за „грешната“ политическа партия, предаде Би Би Си.

препоръчано

Паван Кумар твърди, че без да иска дал гласа си за управляващата партия Бхаратия джаната. Той искал да подкрепи регионална партия, но се объркал заради многото символи на машината за гласуване.

Показалецът на всеки гласувал се отбелязва с незаличимо мастило.

„Исках да гласувам за слона, но гласувах за цветето погрешка“, разказа Кумар във видеоклип, разпространяван в социалните мрежи.

Символът на Бхаратия джаната на премиера Нарендра Моди е лотус, а слонът е на Бахуджан Самадж – влиятелна регионална партия, която се е обединила с две други формации срещу управляващите.

Изборите започнаха на 11 април и се провеждат на седем етапа до 19 май. С право на глас са 900 млн. индийци. Това са и най-скъпите избори в света – тази година Индия ще похарчи за тях около 9 милиарда долара.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО) Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО)
ново
Днес: 109
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК