BG EN

Инспектори плъзнаха на проверки по зеленчуковите пазари – ето какво хванаха

ЧАС ПИК

Инспектори плъзнаха на проверки по зеленчуковите пазари – ето какво хванаха

7853
на 25.04.2015
Инспектори плъзнаха на проверки по зеленчуковите пазари – ето какво хванаха

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Непълно етикетиране и липса на документи за произход бяха едни от най-често констатираните нарушения днес, при засилените проверки на Българска агенция по безопасност на храните. Проверяват се пазари, борси и тържища, където се предлагат плодове и зеленчуци, съобщават от Министерството на земеделието.

препоръчано

 При една от проверките на столичен пазар от инспекторите на Областната дирекция по безопасност на храните - София град се установи, че един от проверяваните търговци няма документи за произход на продаваните от него репички. Продукцията беше възбранена и свалена от продажба. Инспекторите констатираха още непълно етикетитане на продукцията. За нарушения се състави Акт за установяване на административно нарушение на търговеца.

свързани новини

 По разпореждане на министъра на земеделието и храните Десислава Танева, Агенцията по храните провежда засилени проверки на местата, където се предлагат плодове и зеленчуци в цялата страна. Целта е предотвратяване на нелоялни търговски практики, проверка на произхода на плодовете и зеленчуците, придружаващите ги документи за качество, както и коректното етикетиране на стоките и срок на годност.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Прочетете топ хороскопа на Алена за 13 декември - Овните се радват на успехи, Девите да бъдат предпазливи САМО В ПИК: Прочетете топ хороскопа на Алена за 13 декември - Овните се радват на успехи, Девите да бъдат предпазливи
ПИК TV x
Времето полудя! Проф. Георги Рачев с ЛОША ПРОГНОЗА пред ПИК TV - ще видим сняг за Коледа през крив макарон (ВИДЕО) Времето полудя! Проф. Георги Рачев с ЛОША ПРОГНОЗА пред ПИК TV - ще видим сняг за Коледа през крив макарон (ВИДЕО)
ново
Днес: 7
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК