BG EN

Инспектор от КАТ разкри истината за касапницата на пътя

Животът днес

Инспектор от КАТ разкри истината за касапницата на пътя

13623
на 15.09.2016
Инспектор от КАТ разкри истината за касапницата на пътя
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Положението по пътищата продължава да е тревожно и стряскащо. Броят на жертвите на катастрофи се запазва като по това време през миналата година. Това каза в сутрешния блок на БНТ инспектор Мария Ботева от КАТ-"Пътна полиция".

препоръчано

През лятото пътищата са сухи и не предполагат някакво залитане на автомобилите, но пък у водачите се създава чувство да надценят възможностите на автомобилите си, което е предпоставка за катастрофа, посочи тя.

Превишената скорост е основната причина за високата смъртност на пътя. Само за три месеца тази година 114 човека са загинали, а 1238 са ранени вследствие на катастрофи, причинени от висока скорост, заяви инспектор Ботева. По думите й основната превантивна мярка за ограничаване на скоростта са камерите на пътя. През тази година ефективността на техническите средства е по-висока от друга година, каза инспектор Мария Ботева.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Емил Радев: Служебното правителство и ППДБ опитват да преперат Теодора Георгиева. Използват собствената си некомпетентност, за да атакуват съдебната система ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Емил Радев: Служебното правителство и ППДБ опитват да преперат Теодора Георгиева. Използват собствената си некомпетентност, за да атакуват съдебната система
ново
Днес: 42
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК