0
11.08.2020
0
3322

Отборите на Интер и Манчестър Юнайтед се класираха за полуфиналите в турнира Лига Европа.

В двубой от четвъртфиналната фаза на състезанието, която се играе в Германия, Интер победи Леверкузен с 2:1. Тимът от Милано поведе до 21-ата минута с 2:0 след попадения на Николо Барела в 15-ата минута и Ромелу Лукаку в 21-ата минута. В 25-ата минута голямата звезда на Леверкузен Кай Хаверц върна един гол за крайното 2:1.

Лига Европа се завръща

Дългото чакане приключи – евротурнирите се завръщат...

на 05.08.2020

В друг двубой от тази фаза на надпреварата Манчестър Юнайтед отстрани изключително трудно датския Копенхаген с 1:0 след продължения. В редовното време двата тима не успяха да си вкарат голове. В петата минута на първото продължение Бруно Фернандеш вкара безценния гол за Манчестър Юнайтед, който прати тима на мениджъра Оле Гунар Солскяер на полуфиналите на състезанието.

За място на финала Интер ще спори с победителя от полуфинала между Шахтьор (Донецк) и Базел. Манчестър Юнайтед излиза срещу победителя от сблъсъка между Уулвърхеумптън и Севиля.

Останалите два четвъртфинала са тази вечер.