ИНТРИГИ! Тв репортерка в комбина с "Капитал" срещу БНТ и Коко Каменаров
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Кръгът "Капитал" на обвиняемия бизнесмен Иво Прокопиев, в който влизат "Дневник", "Капитал", "Медияпул" на Стояна Георгиева и "Клуб Зет", действат синхронно с тв журналистката Мария Червена в кампания да очернят БНТ и нейния генерален директор Константин Каменаров.
Припомняме, че покрай предишната програмна директорка Севда Шишманова новините на БНТ бяха превзети от влиянието на "Капитал", от който произлиза и Шишманова. Мария Чернева е типичен представител на този кръг.
Чернева от два мандата представлява телевизията в обществения съвет на Фонда за лечения на деца, от който зависи да праща малките с тежки заболявания за лечение в чужбина. Но заради нейното отрицателно гласуване десетки деца получават откази и не отиват на лечение в чужбина, казват от медицинските среди.
Те обясниха пред ПИК, че Чернева е гравитирала около бившия шеф на фонда проф. Владимир Пилософ.
Сега, по решение на боса на БНТ Каменаров, репортерката е освободена от фонда. Именно това отпуши лавинообразна кампания от интриги срещу самия Каменаров, както и срещу шефката на новините Уляна Пръмова.
Кратка справка сочи доста спорни моменти в биографията на Пилософ, въпреки името му като специалист. Бил е два мандата изпълнителен директор на Националната кардиологична болница – през 2002-2005 г. и 2010-2013 г. През 2005 г. тогавашният министър на здравеопазването Радослав Гайдарски уволнява Владимир Пилософ от поста изпълнителен директор на Националната кардиологична болница. През 1965 година Пилософ е вербуван като агент-осведомител от Държавна сигурност, като досието му е унищожено през 1990 г., сочи справка в desebg.com.
През 1990 г. досието му е унищожено.
Пилософ е известно име в една най-доходоносните в сферата на здравеопазването, а именно – ваксинопрофилактиката. По негова инициатива има намерение да бъде създадена Национална програма за оптимизиране на ваксинопрофилактиката. Негова идея е и договорите за ваксините да се сключват 2 години преди тяхната доставка.
По-ранни данни сочат, че преди много години известен английски детски сърдечен хирург идва у нас с амбицията да развие детската кардиохирургия и като начало дарява 15 000 долара. За времето това са много пари, с които може да се направи не малко. И то се прави. С дарението се създава фондация на негово име, наречена “Детско сърце - Мартин Елиот”. Англичанинът възлага управлението ѝ на Пилософ - детски кардиолог. Според доцента с особена фамилия точният му статут на управляващ не е толкова важен. Важното било, че фондацията направила “доста нещица” за развитието на детската кардиология. Интересното е, че в устава и целите на тази фондация има клауза, която дава възможност да се създаде и частен кардиологичен медицински център - пионер в областта на комплесните и разнообразните специализирани изследвания. Такива в България тогава все още няма. Така на бял свят се появява Медицинският център “Анимакор” ЕООД, който първоначално се разполага на територията на Националния сърдечносъдов център, чийто директор тогава е Пилософ, и е собственост на фондация “Детско сърце - Мартин Елиот”.
Въпросният Медицински център “Анимакор” ЕООД след това се трансформира в едноименния “Анимакор” ЕООД. Разликата между двата медицински центъра вече е в това, че собственик на сто процента от капитала е Владимир Пилософ, пишат тогава медиите. Англичанинът бива излъган и си отива обиден от България.