BG EN

Инфарктите с 2000 по-малко за година

Животът днес

Инфарктите с 2000 по-малко за година

3614
на 07.01.2014
Инфарктите с 2000 по-малко за година
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Близо 2000 инфаркта по-малко са отчетени миналата година в сравнение с 2012-а, съобщиха от здравната каса. 

препоръчано

През 2013 г. сърдечното заболяване е застигнало 39 605 българи, а през 2012-а - 41 359 души. "Положителната тенденция се дължи не само на забраната за пушене на закрито, но и на масовата пропаганда за здравословен начин на живот", коментира пред "Труд" доц. Иво Петров, председател на Дружеството на кардиолозите в България.


Прави впечатление, че през 2012-а чрез инвазивно лечение (т.е. с поставяне на стент) от инфаркт са спасени 5770 болни, а през 2013-а - 6152. Т.е. следваме европейските тенденции за златния стандарт при терапията, а намаляват лекуваните с медикаменти (тромбът се разбива с лекарства).

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
СУПЕР ЕКШЪН! ПИК TV развали рахата на Кокорчо - лидерът на Промяната беснее: Откъде знаете, че има педофилски скандал на Петрохан? Това са внушения (ВИДЕО) СУПЕР ЕКШЪН! ПИК TV развали рахата на Кокорчо - лидерът на "Промяната" беснее: Откъде знаете, че има педофилски скандал на Петрохан? Това са внушения (ВИДЕО)
ново
Днес: 121
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК