BG EN

Иракски Кюрдистан иска независимост, свиква референдум

ГОРЕЩО
Близък изток

Иракски Кюрдистан иска независимост, свиква референдум

9736
на 07.06.2017
Иракски Кюрдистан иска независимост, свиква референдум
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

По време на среща, председателствана от Масуд Барзани, президентът на кюрдското държавно образувание в състава на Ирак - Иракски Кюрдистан, политическите партии взеха решение за провеждане на референдум за независимост на 25 септември тази година, съобщава местният телевизионен канал Kurdistan 24, цитиран от "Фокус".
Вотът ще бъде проведен във всички области на Иракски Кюрдистан, включително в „спорните територии“ между кюрдското регионално правителство и правителството на Ирак.
Партиите освен това постигнаха съгласие за провеждане на парламентарни и президентски избори на 6 ноември.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 2 октомври - късметът не е с Близнаците, Везните вървят уверено към целта си САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 2 октомври - късметът не е с Близнаците, Везните вървят уверено към целта си
ПИК TV x
САМО В ПИК! Охладиха мераците на опозицията - ППДБ, Възраждане, Величие дерибеите на Доган и МЕЧ не са никаква алтернатива на управлението (ВИДЕО) САМО В ПИК! Охладиха мераците на опозицията - ППДБ, "Възраждане", "Величие" дерибеите на Доган и МЕЧ не са никаква алтернатива на управлението (ВИДЕО)
ново
Днес: 103
горещо
hot
най-четени новини в момента